Warsztaty NDT z firmą DOE SP. z o. o.

22.04.2024 r. nasi studenci, w ramach przedmiotu Podstawy spawalnictwa uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników firmy Doe Sp. z o.o.

W ramach zajęć odbyły się pokaz badań nieniszczących złączy spawanych oraz szkolenie studentów w zakresie identyfikacji niezgodności spawalniczych i interpretacji norm. Pokaz obejmował badanie spoin metodą wizualną VT oraz metodą PT  - penetracyjną, następnie studenci otrzymali próbki złączy spawanych do badania oraz zostali poddani praktycznemu szkoleniu z identyfikacji niezgodności spawalniczych wg obowiązujących norm. Podczas prezentacji omówiono znaczenie poszczególnych norm i wytycznych dotyczących spawania oraz jak interpretować wyniki badań w kontekście tych norm.

Wizyta umożliwiła studentom zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce poprzez identyfikację i raportowanie niezgodności spawalniczych. Udział firmy Doe sp. z o. o. pozwolił na lepsze zrozumienie praktycznych aspektów badań nieniszczących i ich roli w zapewnieniu jakości spawania.

Serdecznie dziękujemy naszym byłym i obecnym studentom za prowadzenie i udział w warsztatach.

J.Molenda 24 Kwiecień, 2024 - 11:40
J.Molenda 24 Kwiecień, 2024 - 12:15