Nasz Absolwent Dziekanem w Technische Hochschule Mittelhessen

Nasz Absolwent został Dziekanem WM w Technische Hochschule Mittelhessen

Prof. dr inż. Burkhard Ziegler został Dziekanem Wydziału Mechanicznego  w Technische Hochschule Mittelhessen – THM,  Giessen, Niemcy.

Absolwent z 2008 roku – obronił pracę magisterską pod tytułem: An application of acoustic emission methods in diagnostic of centrifugal pumps, której promotorem był prof. dr hab. inż. Krzysztof Wierzcholski.

Następnie prowadził na naszym wydziale badania w ramach pracy doktorskiej, którą obronił na Politechnice Koszalińskiej z prof. Wierzcholskim jako promotorem.

Zajmuje się Diagnostyką, Mechaniką płynów  oraz Maszynami przepływowymi.

Jest on jednym z ekspertów w The German Society for Non-Destructive Testing (DGZfP) w dziedzinie emisji akustycznej.

Od 2014 roku ściśle współpracuje z WM UMG, w szczególności z prof. dr. inż. Andrzejem Miszczakiem, dr. inż. Krzysztofem Dudzikiem, mgr. inż. Grzegorzem Gesellą co zaowocowało kilkoma wizytami naszych pracowników w THM i wizytami prof. Zieglera w UMG. Prowadzone są wspólne badania, których efektami są m.in. publikacje naukowe.

M.Malinowska
K.Rudzki 31 Marzec, 2022 - 22:34