Nauka nie musi być nudna

W dniu 4 października br. pracownicy Katedry Fizyki reprezentowali Wydział Mechaniczny na III Kociewskim Festiwalu Nauki w Starogardzie Gdańskim. Przeprowadzono warsztaty pod tytułem "Historia silników spalinowych od strony fizyki", w których uczestniczyli uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes”. Jest to impreza popularno-naukowa, która daje okazję mieszkańcom powiatu starogardzkiego do zapoznania się z działaniami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych regionu, a także lokalnych przedsiębiorstw – tych, które w znacznym stopniu opierają swój rozwój na wykorzystywaniu wiedzy

Uczestnicy festiwalu mieli możliwość poznania efektów i korzyści płynących z badań naukowych oraz sposobów ich wykorzystania w gospodarce, przedsiębiorczości, ochronie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, zarządzaniu i wielu innych dziedzinach życia społecznego. Zaproponowane im 4 października zajęcia mają pomóc rozwinąć w nich ciekawość świata i radość z jego poznawania oraz popularyzować osiągnięcia naukowe, edukacyjne, artystyczne, sportowe i technologiczne.

Podmiot udostępniający: 

Wydział Mechaniczny

Wytworzył informację:

Justyna Molenda
15.10.2018
Wprowadzenie:
J.Molenda 15 Październik, 2018 - 22:32
Ostatnia modyfikacja:
J.Molenda 15 Październik, 2018 - 22:32